EDIT MAIN
Plus_blue

District Track Meet

7th Grade Results

2nd Over-all with 151 pts.

400 Meter Relay

1st - Mercedes M.-57:00

Lexi T.
Jasmine M.
Celest A.

800 Meter Relay

1st - Mercedes M.-2:00.85

Lexi T.
Amanda M.
Celest A.

Mile Relay

1st - Lexi T.-4:51.20

Amanda M.
Christy P.
Celest A.

800 Meter Run

2nd – Tiffany I.-3:03.80
6th – Alyssa C. -3:32.82

100 Meter Hurdles

5th- Christy P.-21:45

100 Meter Dash

4th – Mercedes M.-14:80
6th – Jasmine M. 14:88

400 Meter Dash

1st - Amanda M.-1:11.10
3rd – Tiffany I.-1:16.70
5th – Christy P.-1:17.36

1600 Meter Run

5th - Alyssa C.-8:42.60
6th- Yolanda P.-8:47.06

High Jump

1st - Amanda M.
2nd – Lexi T.
5th – Christy P.

Shot Put

5th- I’vonne T.-24’9 1/2”

Long Jump

1st- Celest A.-13’7”
4th- Amanda M.-13’ 6 ¾”

Triple Jump

1st – Celest A.-34’ 4 ½”

2nd – Lexi T.-29’

District Track Meet

8th Grade Results

4th Over-all with 75 pts.

400 Meter Relay

4th - Caitlyn W.-57:46

Whitley S. 
Alexis L.
Jordan C.   

800 Meter Relay

3rd - Caitlyn W.-2:07.00

Whitley S.
Alexis L.
Jordan C.   

Mile Relay

3rd - Alma M.-5:27.96

Itzel T.
Amy F.
Tiffany I.   

800 Meter Run

3rd – Itzel T. -3:13.10

100 Meter Dash

4th – Jordan C.-14:68
5th – Whitley S. 14:73   

400 Meter Dash

2nd - Alma M.-1:19.44
4th – Itzel T.-1:21.46   

200 Meter Dash

3rd - Caitlyn W.-30:64

Shot Put

2nd - Miranda T.-27’ 4 1/2”

Discus

4th- Miranda T.-57’9 ¼”

District Track Meet

7th Grade Results

3rd Over-all with 119 pts.

2400 Meter Run

2nd – G. Vasquez-9:15.31
6th – Bustos-9:56   

400 Meter Relay

4th - 55:09

800 Meter Relay

4th - 2:03.57

Mile Relay

2nd Place

800 Meter Run

5th – Torres.-2:58.69
6th – W. Morris -3:19.24   

100 Meter Dash

1st – B. Garcia-11:97

400 Meter Dash

3rd – Acevedo- 1:10.59

5th – Robles- 1:13.49

300 Meter Hurdles

5th - T. Fatheree- 59.66

200 Meter Dash

5th – J. VanAuken- 29.96

1600 Meter Run

2nd – Vasquez- 5:44.56
3rd - Bustos-6:05.13   

Shot Put

1st – J. Robles-32’
2nd - R. Acevedo-30’ 7”   

Long Jump

1st - B. Garcia- 17’ 11”

6th - D. Maladonado-14’ 2 ½”

Triple Jump

5th – J. Alvarez- 29’ ½”

Discus

2nd- Melendez- 86’ 10 ½”

District Track Meet

8th Grade Results

3rd Over-all with 73 pts.

Mile Relay

2nd Place

800 Meter Run

2nd - B. Casas-2:24.40
4th – O. Munoz -2:35.10   

100 Meter Dash

3rd – J. Rodriguez-12:66

400 Meter Dash

1st - L. Limon-60.78
2nd – B. Casas- 62.17   

200 Meter Dash

4th- J. Rodriguez - 26.10
6th - L. Limon- 26.83   

1600 Meter Run

5th - E. Espinol- 5:51.46

Long Jump

3rd – L. Limon- 16’ 10 ¼”

Triple Jump

6th – B. Casas- 31’ 2”

Discus

4th – J. Olalde- 94’

High Jump

4th- L. Limon-4’8”